Prínosy chatbota

10.04.2019
Chatbot Marketing
Prínosy chatbota

V predchádzajúcich článkoch sme sa bližšie pozreli na to, čo je chatbot a ako ho využiť v biznise. Čo sú ale skutočné benefity chatbotov?

Chatboti sú blízko zákazníkom.

Hlavný dôvod, prečo v poslednej dobe chatboti nabrali na význame je ten, že ľudia sami začali omnoho viac používať chat medzi sebou. Chatovacie platformy ako messenger, whatsap či Viber používajú ľudia viac než sociálne siete. A kam inam teda ísť s vašim biznisom, ak nie tam, kde sú vaši zákazníci.
Zároveň vám táto technológia pomôže osloviť novú skupinu zákazníkov. Komunikácia s chatbotom je pre mnohých ľudí jednoduchšia než komunikácia so živým človekom. Nemusia sa obávať toho, že urobia gramatickú chybu alebo použijú nesprávny výraz. Chatbot im v najhoršom prípade nebude rozumieť, ale určite si o nich nebude myslieť nič zlé. ?

Sú lepší než mobilné apky

Na rozdiel od mobilných aplikácií, chatbot nevyžaduje, aby ste čokoľvek inštalovali. Nepotrebujete sa učiť žiadne nové spôsoby ovládania. Chtaboti fungujú v aplikáciách, ktoré vaši zákazníci už bežne používajú. Nekladú teda na užívateľa žiadne špeciálne nároky, úplne postačuje to, že vedia písať. Aj vďaka tomu, tieto technológie ľahko zvládnu aj seniori.

mobile apps

Sú lepší než e-mail

Chatbot tiež prináša nové spôsoby, ako môžete osloviť vašich zákazníkov. Váš newsletter či notifikácie o objednávkach už nemusia chodiť len mailom. Bot ich môže doručiť aj na Facebook messenger alebo Viber. Čítanosť takýchto správ je omnoho vyššia, nehovoriac o tom, že na takéto správy môže zákazník okamžite reagovať a teda môžu byť ideálnym nástrojom na cross-sell či up-sell.

Pomôžu optimalizovať web

Ak chatbota požijete na svojom webe, okrem iného sa dozviete aj to, na čo všetko ste pri tvorbe webu zabudli. Na to, čomu zákazníci nebudú rozumieť sa totiž opýtajú bota. Bot vám takto nepriamo môže pomôcť pri optimalizácii vášho webu a aj takto nepriamo pomôže zlepšiť on-line predaj.

Nonstop zákaznícka podpora

V neposlednom rade, chatbot prináša nepretržitú zákaznícku podporu. Zákazník získa možnosť kedykoľvek sa opýtať a dostať okamžitú odpoveď. Toto môže vašu firmu podstatne odlíšiť od konkurencie.
V článku Čo je chatbot som písal o tom, ako je dnes táto technológia ľahko dostupná, preto naozaj niet dôvodu, prečo ju čím skôr nevyskúšať aj vo vašom biznise.

Ďalšie články

Vytvorte si chatbota 2

Vytvorte si chatbota 2

Dnes sa pokúsim ukázať ako si vytvoriť chatbota ktorý konečne bude dávať zmysel. Ovladať ho bude možné prostredníctvom preddefinovaných tlačidiel.

Prínosy chatbota

Prínosy chatbota

Čo budem mať z toho ak na svoj web umiestnim chatbota? Získam tým nejakú výhodu, alebo si len spomalím svoj web. Viac v mojom článku.

Boti na chate

Boti na chate

Dnes som sa netradične pozrel na gramatiku. Občas dostávam otázky ako správne písať slovo chatbot. V článku som popísal ako ho používam ja.

©2023 | Hurtis.sk