Možno sa pýtate, načo vytvárať ďalší nástroj na tvorbu chatbotov? Chatboti už majú svoj peak za sebou a kto ich chcel tak ich už má.

Mojim cieľom však bolo vytvoriť nástroj, vďaka ktorému by mohol mať chatbota na svojom webe naozaj každý. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, s prípravou podkladov pre chatbota je celkom veľa práce. Je potrebné vybrať témy, ktoré bude chatbot spracovávať, zadefinovať možné otázky a naformulovať odpovede. Aj napriek našej snahe, investovanému času a prostriedkom, nie vždy býva výsledok podľa našich predstav.

Na rozdiel od iných chatbotov, Alina nevyžaduje, aby ste ju niečo učili a formulovali pre ňu odpovede. To, na čo je chatbot určený zvládne aj sám, a pritom úplne bezplatne.

V čom je háčik?

Alina je veľmi úzko špecializovaná. Aj keď samotný chabot vie všeličo, je primárne určená len na jednu jedinú vec - poslať otázky zákazníkov prevádzkovateľom webu. Jednoducho povedané supluje kontaktný formulár.

Na čo je to vlastne dobré?

  1. Nie každý web má kontaktný formulár. Alina je jednoduchý spôsob, ako kontaktný formulár na web dostať. Otázky, na ktoré sa chcú používateľa opýtať, Alina pošle na mail, ktorý zadáte pri registrácii.
  2. Chatbot Vás chráni pred spamovacími robotmi. Na to, aby ste prostredníctvom chatbota poslali otázku je potrebné si s Alinou čo to popísať. A to spamovaci roboti nezvládajú.
  3. Alina vie aj niečo viac. Ak v admin rozhraní vyplníte svoj profil, tak chatbot bude vedieť poskytnúť aj vaše kontaktné údaje, prípadne otváracie hodiny a pod.
  4. Okrem toho, Alina je napojená na tzv. znalostnú databázu. Zo skúseností viem, že ľudia sa chatbotov pýtajú všeličo. A sú milo prekvapení, ak chatbot vie reagovať. Práve preto som vytvoril databázu otázok a odpovedí, ktorú si moji boti zdieľajú. Vďaka tomu Vám Alina povie vtip alebo nejaký múdry výrok. Tiež vie, kto ma dnes meniny, či aké je počasie.

Ako dostať chatbota na svoj web?

Najskôr je potrebné zaregistrovať sa na webe alina.hurtis.sk. V admin rozhraní nájdete svoj script, ktorý vložíte do kódu svojej stránky. Script vložíte na miesto kam bežne vkladáte napr. skripty Google Analytics. Aby ste to mali jednoduchšie pripravil som Vám aj jednoduchý návod, ktorý nájdete v samostatnom článku.

Ak Vás tento môj chatbot zaujal, budem rád ak Aline dáte šancu a vyskúšate ju na svojom webe.

V prípade, že od chatbota očakávate viac, neváhajte ma kontaktovať, verím, že spolu nájdeme vhodné riešenie.

Kategória: chatbot

Jozef Hurtiš

Ako web developer sa už niekoľko rokov venujem konverzačným a menej tradičným UI ako je chatbot, IVR či hlasový asistent.

Podobné články


chatbot

Ako volžiť Alinu do Wordpressu

Aby chatbot Alina bežal na vašej Wordpress stránke, je potrebné umiestniť na vašu stránku jednoduché... Zobraziť článok

chatbot

Čo je chatbot?

Chatbot alebo skrátene bot, je v podstate chatovací robot. Teda program, ktorý dokáže odpovedať na o... Zobraziť článok

chatbot

Ako použiť chatbota?

Chatboti sú dnes možno až prekvapivo využívané v rôznych oblastiach. Pokúsim sa popísať tie najzaují... Zobraziť článok